Redaction Czech loan | 18.08.2020

Nejrychlejší hypotéka?

Která banka je nejrychlejší pro vyřízení hypotéky? Ano čtete správně, nejen výše úroků a poplatků, ale také rychlost vyřízení hypotéky má svůj nezastupitelný význam.

Akce kulový blesk
Ne nadarmo se říká, „Kdo rychle dává, dvakrát dává„. Přeneseně toto lidové pravidlo platí i pro nemovitostní transakce. Každý z nás jistě zná slavnou českou komedii „Kulový blesk“, kde se dvanáct účastníků snaží vzájemně si vyměnit byty, přičemž tato nadmíru organizačně složitá akce je závislá od spolehlivosti každého účastníka. A nyní si celou situaci zkusme přenést do současné doby, kdy lidé běžně na koupi bytu potřebují hypotéku. Udělá-li jeden z účastníků chybu, rodinná komedie se pomalu mění v dramatický thriller.

Preference majitelů nemovitostí
Zejména v dnešní době, kdy je nedostatek volných nemovitostí a značný přetlak na straně kupujících, upřednostní často majitel nemovitosti zájemce s finanční hotovostí. Nedisponujete-li potřebnou hotovostí, realitní makléři se již na začátku obezřetně zajímají, jakou bankou budete koupi nemovitosti financovat, a zda-li na požadovanou hypotéku dosáhnete. Rozdíl v rychlosti vyřízení hypotéky mezi jednotlivými bankami jsou neuvěřitelné, v některých případech až 1 měsíc. Zkušení realitní makléři to dobře vědí, a proto preferují zájemce, kteří volí jednu z „rychlých bank“.

Hypoteční jednička
Pomyslným sprinterem Boltem mezi bankami je Hypoteční banka, která se zaměřuje pouze na poskytování hypoték a dokáže tak zajistit financování v nejkratším termínu. Důkazem, že se Hypoteční banka snaží neustále zlepšovat své služby, je spuštění nové služby Hypotéka na dosah. Tato služba představuje rychlý způsob jak si za 20 minut ověřit, jestli je úvěr při finanční situaci žadatele realizovatelný. Hypoteční banka standardně zvládá schválení hypotečního úvěru za 10 – 12 dní.

akcni_urok_srpen

Česká spořitelna
Největší česká banka, patří v případě schvalování hypoték díky široké síti hypotečních center mezi rychlé banky, byť s několikadenním s odstupem se dlouhodobě pohybuje na druhém místě. Rozhodnete-li se pro Českou spořitelnu, počítejte s vyřízením hypotéky 14 – 16 dní. 

Raiffeisenbank
Na pomyslném stupni vítězů se jako třetí usadila ambiciozní Raiffesenbank, která se zaměřuje na prémiovou klientelu a tomu také odpovídá úsilí poskytovat kvalitní služby. Vyřízení hypotéky za 15 – 17 dní.

Komerční banka
Z hlediska tržního podílu třetí největší hypoteční hráč Komerční banka s rychlostí na trojici nejrychlejších již nestačí. KB působí do značné míry bohužel nepředvídatelně, v některých jednoduchých situacích se s rychlostí vyřízení pohybuje okolo dvou týdnů, avšak v průměru na schválení hypotéky počítejte raději s třemi týdny a více.

„Střed bankovního pole“
Moneta bank, Sberbank, Unicreditbank, Equabank  zvolíte-li některou z výše uvedených bank počítejte na schválení Vaší hypotéky raději s 1 měsícem.

srovnat hypoteku

Low Cost
mBank a Fio banka patří dlouhodobě mezi nejpomalejší banky ve vyřizování hypotečních úvěrů, což je dáno zejména zahlcením pobočkové sítě, která jednoduše nápor požadavků nezvládá. Tyto banky patří zpravidla mezi banky s nejnižšími úrokovými sazbami, byť se v průběhu roku jejich pořadí mění. Rozhodnete-li se pro tyto banky, počítejte s minimální lhůtou na vyřízení hypotéky až 6 týdnů.

Co způsobuje rozdíly v rychlosti zpracování?
Nejčastější příčinou proč dochází k tak velkým rozdílům v rychlosti zpracování hypotéky, je potřeba dokumentů pro vypracování ocenění nemovitosti. Tam kde se modernější banky spokojí např. s nabývacím titulem nemovitosti jen v  neověřené formě, konzervativnější banky nabírají požadavkem na ověření dokumentu značnou ztrátu. Například potřeba doložení dokumentu s razítkem katastrálního úřadu dokáže způsobit i více než týdenní zpoždění.

Dalším důležitým faktorem je jednoduchost nastavených procesů, srozumitelná metodika a rychlá komunikace banky mezi jednotlivými oddělením. Svou nezastupitelnou roli plní stále lidský faktor a produktové znalosti a zkušenosti hypotečních pracovníků.

Promo akce: Pro zájemce o hypoteční úvěr poskytujeme následující vouchery:

  1. ocenění nemovitosti zdarma v hodnotě 4.500 Kč  – stáhnout voucher
  2. ocenění nemovitosti zdarma v hodnotě 3.500 Kč  – stáhnout voucher
  3. ocenění nemovitosti zdarma v hodnotě 2.500 Kč  stáhnout voucher

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.