Redaction Czech loan | 19.01.2021

Financování kontejnerových domů

Dnešním dnem zahajujeme zprostředkování úvěrů kontejnerových domů za podmínek klasických hypoték se standardní úrokovou sazbou.

Modulární domy sestavené z námořního ocelového kontejneru, umožňují po přestavbě trvalé rodinné a nebo rekreační bydlení. Z lodních kontejnerů je možné sestavovat domy různých velikostí a všech možných tvarů. Dům může být i osazen sedlovou střechou a doplněn prostornou terasou. Je to jako stavebnice lego, která může kombinovat několik 40 stopých lodních kontejnerů.

kontejnerovy_dum

Podmínky financování:

Kontejnerový dům musí být zapsán do katastru nemovitostí, buď pod číslem popisným nebo evidenčním. Zápis v katastru záleží na tom, zda-li se dům staví za účelem stavby k trvalému bydlení, nebo k rekreačnímu účelu. Stavby na trvalé bydlení získávají číslo popisné, stavby rekreační pak číslo evidenční.

Modulární dům musí být umístněn na vlastní pozemek opatřený betonovýmí základovými patkami, svařenými s ocelovémi deskami kontejneru, tzn. mobilita domu není umožněna (rozměry patek 400/400/900 mm, nebo 500/300/900 mm).

Musí bý doložena smlouva o dílo se zhotovitelem, který je bankou podporován (např. Blokki home), současně musí být u výstavby dodržen speciální splátkový kalendář, kdy v první fázi banka uvolní max. 60% z ceny díla (jako zálohu na začátku výstavby) a následně po předání díla zbývajících 40%. Modulární dům je zpravidla stavěn ve výrobní hale firmy, a na pozemek přizvezen již hotový.

Celkové zajištění max. do 90% LTV. Pojištění domu proti živelním rizikům stejně jako u klasického rodinného domu.

Výhody moduálrních domů

Nízká pořizovací cena ve srovnání s dřevostavbou nebo zděným domem. Pro zajímavost základní provedení o velikosti 1 kontejneru je možné od 680.000 Kč (bez DPH), dispozice 2kk užitná plocha 38 m2. Doba pro výstavbu a montáž domu zpravidla 2 – 3 měsíce. Možnost dosažení energetické třídy „B“.

modularni dum

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.