Redaction Czech loan | 26.03.2020

ČNB výrazně snížila sazby připravuje se na krizi

Česká národní banka, tento měsíc znovu snižuje úrokové sazby, tentokráte o rekordních o 0,75 basických bodů. Centrální banka se tak připravuje na nastupující globální ekonomickou krizi.

Aktuální referenční úroková 2T repo sazba ČNB tak činní 1%. Pro snížení sazeb hlasovali  všichni centrální bankéři. Nové sazby ČNB jsou platné od 27.3.2020. V míře, o kolik snížit klíčovou sazbu již centrální bankéři zcela jednotní nebyli. Diskutována však byla i další opatření vedoucí ke stabilizaci české ekonomiky.

V blízké době tak lze očekávat snížení úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Jednotlivé banky aktuálně přehodnocují své strategie a momentálně se více zaměřují na prevenci nesplácení stávajících úvěrů, než plnění obchodních cílů. Prvním protiopatřením proti nastupující krizi je možnost odkladu splátek o 3 měsíce pro klienty zasažené koronavirem. Banky se současně zaměřují více na elektronickou komunikaci s klienty, s možností certifikace smluv prostřednictvím digitálních podpisů.

Bližší informace o možnosti odkladu splátek Vaší banky zde:


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mycustom_wp_footer' not found or invalid function name in /web/htdocs4/czech_loancz/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.